O mně

Jmenuji se Marcela Brožová a ukulele se věnuji více jak 13 let. Zpěv a hra na nástroje mě provázela už od útlého dětství, ale ukulele jsem poznala až během studií v Plzni. Absolvovala jsem magisterský obor Učitelství hudební výchovy a Českého jazyka pro střední školy na Západočeské univerzitě. Jako zpěvačka jsem prošla mnohými žánry, což zúročuji i ve hře na ukulele, při koncertních vystoupeních i během výuky. Miluji jazz a latino hudbu. 

Vyučuji individuálně i skupinově převážně v Praze a blízkém okolí a navíc lektoruji celodenní a vícedenní workshopy v různých městech po celé ČR i v zahraničí. Věnuji se i kombinaci výuky ukulele a kytary, ukulele a zpěvu, nebo skupinkám hráčů různých úrovní, které vedu najednou jako malou kapelu.

Pravidelně spolupracuji s Českým ukulele festivalem a Českým ukulele institutem, pro které vedu workshopy pro začátečníky.

Prostřednictvím těchto institucí se sama dále vzdělávám u světových hráčů jako je James Hill, Kimo Hussey, Peter Moss, Ukulelezaza, Andy Eastwood a další. Podílela jsem se na vzniku české učebnice Ukulele krok za krokem (2016) Bena Andersona.

V květnu roku 2022 jsem vystupovala v pořadu Inkognito slovenské televize JOJ.

V srpnu roku 2023 jsem přijala pozvání jako hudební host do pořadu Víkendová snídaně televize Nova

Mimo to se věnuji i hudební produkci (festival Kukokli, zpěvačka Mirka Novak) a jazykovým korekturám českých textů. 


Děkuji za sdílení vašich zkušeností!

Od workshopu hry na ukulele pro začátečníky jsem původně moc nečekala. Rozhodně ne to, že se se během pár hodin tak rychle a snadno naučím hrát první akordy a zvládnu si zazpívat a doprovodit se na ukulele. A už vůbec jsem nečekala, že zažiju nejvíc pohodový den plný odpočinku, inspirace, vychytávek... prostě takový ten spokojený pocit, že jsem na tom místě, kde právě mám být.

Věra Matějková

účastnice workshopu pro začátečníky

Je spousta muzikantů, kteří umí hrát na hudební nástroje a dokonce i virtuózně. Ale ne každý umí svoje umění předat dál. Já jsem si paní učitelku Marcelu Váňovou Brožovou vybral proto, že skvěle hraje na ukulele, používá zajímavé obraty, ale dokáže být zároveň úsporná, takže při její hře máte pocit, že je to samozřejmé a že to tak má být. Naučí vás správně držet nástroj, a nedovolí, aby jste si osvojili zlozvyky, které vás budou v budoucnu limitovat. Napojí se na vás, a každá hodina stojí za to.

Honza Vávra alias Krejčík Honza

divadelník, produkce pro děti / individuální lekce 

Marcela vystupovala v Hornickém skanzenu Mayrau v rámci Prokopských slovností 2023. Byla skvělá, má ten dar zaujmout publikum a přitáhnout pozornost i těch, kteří preferují odlišný hudební žánr. Na Mayrovce byla novinkou, ale dovoluji si tvrdit velmi úspěšnou, diváci byli nadšení. 

Kristýna Černá

Produkce HS Mayrau